Jak zrobić bransoletkę ze sznurka - tutorial

Cześć! Dzisiaj ponownie pokażę Wam, jak zrobić ciągle modne jeszcze bransoletki sznurkowe. Potrzebujemy jedynie kawałka ozdobnego, grubego sznurka, estetyczną zawieszkę i ewentualnie klej szybkoschnący do wszystkiego (np. kropelka).

Tego typu bransoletki stały się modne jakiś rok temu. Od tego czasu ciągle widzimy je na nadgarstkach gwiazd telewizyjnych oraz koleżanek. Być może Ty też jesteś wielbicielką tego typu ozdób?

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak można samodzielnie zrobić regulowaną bransoletkę sznurkową popatrz na poniższe zdjęcia. Kiedy dojdziesz już do wprawy w plątaniu pętelek i supełków możesz nieco edytować projekt bransoletki: supełek zamiast pętelki na środku, podwójne supełki regulacyjne, więcej zawieszek itp. Ograniczeniem jest tylko Twoja fantazja!


1. Składamy sznurek na pół


2. Wiążemy na jego podwójnym końcu tradycyjną pętelkę


3. Na jednym końcu sznurka robi supełek, ale nie zaciskamy go, przekładamy przezeń drugi sznurek (to część najbardziej skomplikowana)


4. Jak już go mamy w środku, zaciskamy supełek.

5. Z drugiej strony naszej przyszłej bransoletki postępujemy analogicznie.


6. Wychodzi nam taki supełek jak po prawej. Z pomocą tych supełków regulujemy długość bransoletki. Do pętelki zawieszamy charmsa.

W ten sposób przedłużamy bransoletkę. Można przyciąć te wystające sznurki przy samym supełku i podkleić delikatnie górę supełka klejem, by się nie rozwiązywała. Należy robić to uważnie, gdyż można przyklecić nie te kawałki sznurka, które klejone być powinny i stracić możliwość regulacji :-)8 komentarzy:

 1. Dziękuje za kursik zawsze się zastanawiałam jak to się związuje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. super tutorial no i wychodzą fajne bransoletki ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. no no ale na urodziny tego nie dam  OdpowiedzUsuń
 4. Super :) w 15 minut zrobiłam dwie bransoletki z tego co znalazłam w pudełeczku z drobiazgami :) Niedawno zgubiłam dwie bransoletki a z braku pieniążków nie mogłam kupić :( Dzięki Tobie znowu cieszę się noszeniem uroczych sznureczków :) Dziękuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie ma to jak prosty sposób na coś nowego co cieszy oko :) No i świadomość, że to wytwór naszych rąk - bezcenna :) Nie wiem jak wam, ale mi się dużo lepiej nosi rzeczy zrobione samodzielnie, niż te ze sklepu, nawet jeśli mają jakieś niedoróbki, albo coś nie wyjdzie idealnie. W końcu to ręczna robota :)

  OdpowiedzUsuń
 6. super ja zamiast brązozoletki zrobiłam z tej instrukcji cordeo dla Elegancika

  OdpowiedzUsuń
 7. wychodzi superrr dziekuje :)

  OdpowiedzUsuń