Kolczyki ręcznie robione krok po kroku


Dziś podstawy tworzenia kolczyków na nitach biżuteryjnych. Kolczyki ręcznie robione stały się ostatnio bardzo popularne. Teraz nawet każdy serial w TV ma własną projektantkę biżuterii (podglądajcie, co noszą aktorki)...
Do wykonania kolczyków potrzebujesz jedynie koralików z dziurkami, nitów (gwoździ biżuteryjnych), bigli i być może, ozdobnych nakładek. Najpotrzebniejszym narzędziem będą szczypce okrągłe do tworzenia loopów ;-) Potraktujmy ten tutorial jako punkt wyjścia, pierwszy krok w kierunku tworzenia biżuterii. Być może, że nie dla wszystkich okaże się on przydatny.
Co do częstotliwości wpisów... widzę, że jest bardzo mały odzew mimo dużej liczby odwiedzin. Komentarzy i linków ten blog nie dostaje zbyt wiele. Jendak są ludzie, którzy przyczyniają się do jego rozwoju - szczególne podziękowania należą się autorkom blogów:
http://wieczornedlubanki.blogspot.com/  
http://florentyna-groszkiire.blogspot.com/
http://ladnerzeczypl.blogspot.com/
http://pasja-monimarce.blogspot.com/
za umieszczenie linków do rękodzieła krok po kroku na swoich blogach. Dzięki! Zapraszam wszystkich do odwiedzin wyżej wymienionych stron :-)


Wykonanie


1. Nawlekamy po kolei nakładki i koraliki na nit
2. Chwytamy okrągłymi szczypcami  samą końcówkę nitu i opierając o szczypce naciskamy i wyginamy tworząc idealnie okrągły loop. Nie należy na tym etapie odrywać druciku od szczypiec ani zmieniać ich położenia. Na zdjęciach poniżej widać krok po kroku, jak powinny układać się szczypce.


2. Po wykonanym loopie, zmieniamy położenie szczypców. Tą część szczypców, która jest na górze, przekładamy na przeciw miejsca, gdzie styka się koniec drucika i wyginamy opierając na dolnej teraz części szczypców. W ten sposób zakończony nasz loop jakby wyrasta z drucika, który wyznacza sam środek  kółeczka. (Zamotałam, ale chyba widać na zdjęciach)

3. Otwieramy loopa zawsze do góry, nigdy w bok. Dzięki temu nie zmienia on swojego kształtu.4.  Zaczepiamy bigiel o otwarty loop i zamykamy dokładnie odwrotnym ruchem co poprzednio. Naciskamy na otwartą część w dół, tak by zrównała się i zamknęła.

5. Potwarzamy czynności na drugim kolczyku i gotowe :-)

5 komentarzy:

 1. super teraz wiem jak do tego fachowo podejść. przydała by sie jeszcze informacja gdzie to wszystko kupić.
  bardzo dziękuję za rozsławianie mojej skromnej stronki :) Pozdrawiam - monimarce

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny blog. Szkoda, ze tak rzadko coś zamieszczasz. Zrobiłam już broszkę wg Twojej rady teraz zamierzam kolczyki. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super blog! Zrobiłam już kilka par kolczyków albo kilkanaście :P ale tak szczerze nie wiedziałam jak prawidłowo wyginać ten nit. Teraz moje kolczyki będą lepiej wykończone. Dziękuje ślicznie!! - Magda z lemon-tree

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny poradnik :-)

  OdpowiedzUsuń