Strony

Nowe wzory biżuterii

Nowe, śliczne wzory kolczyków z perełek szklanych właśnie w tej chwili pojawiają się w sklepie :-)
Oczywiście kolczyki zostały wykonane ręcznie.
Już wkrótce kolejne nowości.




Tipsy french metodą żelową



Aby wykonać tipsy french metodą żelową potrzebujesz: białych tipsów french, mocnego kleju do tipsów, polerki do paznokci, primer (podkład pod żele), żel budujący, żel różowy klarowny (niekonieczne różowy), żel wykończeniowy, lampka UV, cleaner, spirytus do czyszczenia pędzelków i oczyszczania paznokci, gilotynka, waciki bezpyłowe, pilni, pędzelki do nakładania żelu.

Żele do paznokci bardzo dobrej jakości znajdziesz w sklepie http://www.nsi-nails.com

1. Wpierw przygotuj swoje naturalne paznokcie, przytnij, wyrównaj płytkę za pomocą polerki, odepchnij skórki. Nie szoruj po naturalnej płytce, by ją "zetrzeć na papier", wygładź ją delikatnie.
2. Przemyj paznokcie spirytusem, poczekaj aż wyschną, przyklej tipsy french, za pomocą gilotynki przytnij do odpowiedniej dla Ciebie długości i wymodeluj pilnikiem (np. na okrągło jeśli lubisz). Oczyść.
3. Polakieruj primerem, dzięki niemu żel będzie trzymał się lepiej na paznokciach.
4. Nałóż pierwszą, cienką warstwę żelu budującego. Wypełnij nią głównie płytkę paznokcia do tipsa, by otrzymać gładką powierzchnię. Nałóż żel starannie, tak jak lakier do paznokci - od skórek do końca tipsa. Nie "dotykaj" żelem skórek, bo dostanie się pod niego powietrze.
5. Po każdej warstwie żelu, włóż łapki do lampki UV i zaczekaj 2 do 4 minut zależnie od mocy lampy. Pamiętaj, że kiedy wyjmiesz łapki, tylko część żelu utwardza się. Z wierzchu zostaje cienka klejąca się warstwa, którą należy zmyć za pomocą wacików bezpyłowych i cleanera.Wiele początkujących dziewczyn o tym zapomina i ma pretensje do sprzedawcy żeli :-)
6. Wygładź warstwę utwardzonego żelu polerkami, by kształt pozostał naturalny i gładki. Oczyść paznokcie z pyłu.
7. Teraz możesz nałożyć kolorowy pół przezroczysty żel do frencha np. różowy i pociągnąć nim całe paznokcie łącznie z tipsem. Tipsy nie będą wtedy aż tak mocno białe.
8. Ostatnią warstwą żelu jest żel finish, który sprawia, że Twoje nowe paznokcie będą trwalsze i błyszczące. On również potrzebuje utwardzenia.
9. Na koniec możesz posmarować skórki i tipsy oliwką. Wmasuj ją delikatnie. W ofercie różnych sprzedawców są bardzo fajne pachnące odżywki do skórek - zawierają one witaminy - jeśli któraś ma problemy ze skórkami, bardzo polecam codzienne stosowanie.
- To tak w skrócie, oczywiście dziewczyny mają rację, że żeby zrobić prawidłowo zrobić sobie żelowe paznokcie, warto poćwiczyć, popatrzeć na filmy na youtube lub wybrać się na kurs. -

Serdecznie zachęcam do zrobienia ręcznie robionych tipsów samodzielnie :-) To nie jest takie trudne, a koszt materiałów i lampy zwraca nam się po 2-3 razie.

Lawendowy wieszak decoupage - instrukcja krok po kroku

zdjęcie i tekst chronione są prawami autorskimi, nie kopiuj proszę

Do wykonania takiego lub podobnego wieszaczka techniką decoupage potrzebujesz:
- dwóch pędzelków
- farby akrylowej białej
- kleju do decoupage
- papieru do decoupage z wybranym przez Ciebie wzorem i nożyczek
- werniksu (lakieru) do decoupage

Wykonanie
Wbrew pozorom technika decoupage nie jest taka trudna. Zajmuje jednak mnóstwo czasu, ponieważ każda warstwa farby, kleju i lakieru musi zaschnąć przed nałożeniem kolejnej. Motyw lawendy i przedmioty ozdobione własnoręcznie są teraz bardzo modne... Do rzeczy ;-)

1. Wieszak malujemy akrylową farbą podkładową. Czekamy aż farba wyschnie. Powtarzamy czynność kilka razy do uzyskania ładnego białego koloru. Jeśli chcesz, by powierzchnia wieszaka nie miała smug, użyj pędzla z dość miękkim włosiem. Po każdym nałożeniu farby wypłukaj dokładnie pędzel, żeby się nie posklejał.

2.Wytnij najklejany motyw po liniach, tak by nie zawierał tła.

3. Od spodu posmaruj klejem do decoupage i najklej na ozdabiany przedmiot dociskając i wygładzając w jedną stronę. Postaraj się usunąć ewentualne pęcherzyki powietrza. Nałóż warstwę kleju również na wierzch.

4. Po wyschnięciu kleju, nałóż warstwę lakieru i oddczekaj aż wyschnie. Nakładaj tyle warst lakieru, by ozdabiany przez Ciebie przedmiot miał gładką powierzchnię.

Sprzedawanie rękodzieła - aspekty prawne

Czym charakteryzuje się sprzedaż rękodzieła w internecie?

Z założenia jeśli decydujemy się na sprzedaż swoich prac mamy zamiar, by się nam to udało :-) Więc według Urzędu Skarbowego wykonujemy działalność zarobkową (= chcemy na tym zarobić, nie ważne czy to się udaje, dla US liczy się zamiar). Z reguły nie sprzedajemy tylko jednego wytworzonego przez nas przedmiotu, jest to więc sprzedaż/działalność powtarzalna wykonywana w sposób ciągły (tak, 2 razy to już powtórzenie i ciągłość). Dodatkowo jeśli sprzedajemy w internecie i wystawiamy swoje dzieła sztuki na allegro, tworzymy do tego celu bloga lub wystawiamy rzeczy w galerii internetowej jest to działalność przemyślana i zorganizowana.

Co to oznacza?

Wszystkie te pogrubione cechy to najprostsza charakterystyka działalności gospodarczej. Działalność gospodarczą mamy prawny obowiązek zarejestrować w Urzędzie Gminy, Urzędzie Skarbowym i ZUS oraz prowadzić księgowość (najłatwiej książka przychodów i rozchodów, zatrudnić księgową lub powierzyć księgowość biuru rachunkowemu). Dzięki temu otrzymujemy zaszczytny status legalnego PRZEDSIĘBIORCY, zgodnie z prawem płacimy podatek dochodowy i ewentualnie VAT (o sposoby opodatkowania zapytaj w US lub Gminy) i mamy święty spokój (dlaczego święty spokój? czytaj dalej).

Co grozi niezarejestowanym przedsiębiorcom?

Zaleznie od skali wykonywanej działalności:
- ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych przewiduje karę grzywny do 5000 zł za m. in. niedopełnianie obowiązku opłacania składek na ubezpieczenie społeczne, za zaniedbanie podobnych obowiązków w odniesieniu do składek na ubezpieczenie zdrowotne grozi z kolei kara grzywny w wysokości określonej w kodeksie wykroczeń.
- Co do podatków VAT i dochodowego oprócz jego zapłaty wraz z odsetkami (jeśli nie zbierałaś dowodów zakupu półfabrykatów, US nie uwzględni kosztów i policzy całość kwoty za którą sprzedałaś przedmiot jako dochód) wg. art. 54 kks "podatnik, który, uchylając się od opodatkowania, nie ujawnia właściwemu organowi przedmiotu lub podstawy opodatkowania lub nie składa deklaracji, przez co naraża podatek na uszczuplenie, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie" (w przypadku, gdy kwota podatku jest niewielka, sankcje mogą być łagodniejsze).


Bibliografia: 
http://gmina.wieszjak.pl/dzialalnosc-gospodarcza/252297,Czym-charakteryzuje-sie-dzialalnosc-gospodarcza.html 
http://www.biznes-it.eu/archives/108/ksiegowosc-dla-malej-firmy-jak-najkorzystniej/
http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-administracyjne/koncesje-i-zezwolenia/odpowiedzi/sankcje-za-dzialalnosc-w-szarej-strefie.html

Niniejszy wpis ma charakter informacyjny i nie stanowi porady prawnej w rozumieniu prawa - nie ponoszę odpowiedzialności za jego treść, czytasz i działasz na własną odpowiedzialność. Wpis został opracowany w ścisłym oparciu o bibliografię i może zawierać niepełne lub błędne informacje, w celu uzyskania szczegółowych informacji skontaktuj się z doradcą podatkowym.

Kolczyki ręcznie robione krok po kroku


Dziś podstawy tworzenia kolczyków na nitach biżuteryjnych. Kolczyki ręcznie robione stały się ostatnio bardzo popularne. Teraz nawet każdy serial w TV ma własną projektantkę biżuterii (podglądajcie, co noszą aktorki)...
Do wykonania kolczyków potrzebujesz jedynie koralików z dziurkami, nitów (gwoździ biżuteryjnych), bigli i być może, ozdobnych nakładek. Najpotrzebniejszym narzędziem będą szczypce okrągłe do tworzenia loopów ;-) Potraktujmy ten tutorial jako punkt wyjścia, pierwszy krok w kierunku tworzenia biżuterii. Być może, że nie dla wszystkich okaże się on przydatny.
Co do częstotliwości wpisów... widzę, że jest bardzo mały odzew mimo dużej liczby odwiedzin. Komentarzy i linków ten blog nie dostaje zbyt wiele. Jendak są ludzie, którzy przyczyniają się do jego rozwoju - szczególne podziękowania należą się autorkom blogów:
http://wieczornedlubanki.blogspot.com/  
http://florentyna-groszkiire.blogspot.com/
http://ladnerzeczypl.blogspot.com/
http://pasja-monimarce.blogspot.com/
za umieszczenie linków do rękodzieła krok po kroku na swoich blogach. Dzięki! Zapraszam wszystkich do odwiedzin wyżej wymienionych stron :-)


Wykonanie


1. Nawlekamy po kolei nakładki i koraliki na nit
2. Chwytamy okrągłymi szczypcami  samą końcówkę nitu i opierając o szczypce naciskamy i wyginamy tworząc idealnie okrągły loop. Nie należy na tym etapie odrywać druciku od szczypiec ani zmieniać ich położenia. Na zdjęciach poniżej widać krok po kroku, jak powinny układać się szczypce.


2. Po wykonanym loopie, zmieniamy położenie szczypców. Tą część szczypców, która jest na górze, przekładamy na przeciw miejsca, gdzie styka się koniec drucika i wyginamy opierając na dolnej teraz części szczypców. W ten sposób zakończony nasz loop jakby wyrasta z drucika, który wyznacza sam środek  kółeczka. (Zamotałam, ale chyba widać na zdjęciach)

3. Otwieramy loopa zawsze do góry, nigdy w bok. Dzięki temu nie zmienia on swojego kształtu.



4.  Zaczepiamy bigiel o otwarty loop i zamykamy dokładnie odwrotnym ruchem co poprzednio. Naciskamy na otwartą część w dół, tak by zrównała się i zamknęła.

5. Potwarzamy czynności na drugim kolczyku i gotowe :-)

Jak ufilcować kulkę / zrobić kulkę z filcu? How to felt a ball?

 

 You will need:
- wool roving
- soap
- hot water
- towel

 



1. Zagotuj wodę z dużą ilością mydła lub szamponu
Boil some water with plenty of soap or shampoo.


2. Porozrywaj wełnę czesankową na równe kawałki. Nie używaj nożyczek!
Tear the top wool to equal parts. Don’t use scissors.

 


3. Zawiń ścisło suchą wełnę w kulkę.
Roll the dry top wool into a ball.



4. Zamocz w gorącej wodzie z mydłem (uważaj, żeby nie poparzyć rąk)
Wet it in the hot water with soap (don’t scald your hand!).

5. Tocz kulkę na ręczniku minimalnie dociskając ją do podłoża. Ręcznik wchłonie wodę i mydło.
Roll the ball on the towel, pressing it slightly. The towel will absorb the water and soap.


 6. Kiedy kulka będzie już równa i twarda przepłucz ją w zimnej wodzie i pozostaw do wyschnięcia.
When the ball is smooth and hard, rinse it with cold water and let dry.
7. Po wyschnięciu kulki są gotowe do zrobienia z nich biżuterii.
Dry balls may be freely used in jewelry making.



Jak zrobić kwiat z bibuły krok po kroku - How to make a flower out of crepe paper

Dzisiaj pokażę krok po kroku, jak zrobić kwiat z bibuły. Kwiaty z bibuły mogą służyć jako dodatki do scrapbookingu lub jako bukiety do ozdobienia mieszkania. Kwiaty z bibuły służą również w wielu regionach do zdobienia palemek wielkanocnych.

Potrzebujesz [You will need]:

- Nożyczki [Pair of scrissors]
- Bibuła / krepa [Crepe paper]
- Klej [Glue]



1. Wytnij z bibuły owalne płatki. [Cut out some petals from crepe paper]

2.  Zwilż delikatnie palce i skręć krawędzie płatków. [Moist your fingers and curl the edges of the petals]

3.Tak wyglądają gotowe płatki. [Petals complete]

4.  Zwiń pierwszy płatek, kolejne złóż tak, by nie stykały się ze sobą krawędziami.
    [Roll the first petal, put together another petals. Do not connect edges of the petals.]

5. Sklej płatki u ich podstawy. [Glue down the base of the petals]

6. Gotowe [here you are!] :-)

Jak zrobić kwiat (broszkę) z organzy? How to make an organza flower (brooch)?


Potrzebujesz [You will need]:
- Organza
- Igła i nici [Thread &  needle]
- Nożyczki [Scissors or a paper cutting machine with circle dies]
- Świeczka [Candle]



1.  Wytnij kółka z organzy. Możesz do tego użyć maszynki do wycinania z papieru z odpowiednimi szablonami, jeśli takowe posiadasz.
[Cut out circles from organza. You can use the die cutting machine if you have one with proper dies.]



2.  Zbliż kółka z organzy do ognia, by stopić ich brzegi. Uważaj, żeby ich nie nadpalić zbliżając za bardzo do ognia.
[Pass the edges of the organza circles close to the candle flame to melt them. Be sure not to burn them. Beware of placing them too close to the flame]


3. Kiedy skończysz, ułóż kółka jedno na drugim - od największego do najmniejszego.
[When you finish metling the edges of all circles, place them on top of each other from the largest one to the smallest one.]



4. Przewlecz nitkę od największego, do najmniejszego płatka, następnie nawlecz i przyszyj koralik. Przyszyj tyle koralików, ile chcesz, każdego oddzielnie.
[Sew the thread from the largest circle to the smallest. (Do not take your hand off the circles) Then on the other side, put one bead on and sew it on. You can sew on as many beads as you wish - one by one.]


5. Jeśli ma to być broszka, przyszyj także odpowiednie zapięcie do broszki.
[ To make a brooch sew broochpin on, make a knot and cut the thread.]





6. Gotowe! [Here you are!]

Jak zrobić kwiat z papieru? [How to make a paper flower?]

Potrzebujesz [You will need]:

  • Kilka wyciętych kwiatków z dużymy płatkami i dziurką [Die cut flowers with large pettals and holes]
  • Ćwiek [A bread] 
  • Farby akwarelowe [Watercolours]
  • Wsówkę do włosów [A hairpin]


Wykonanie [Preparing]

1. Najpierw wytnij kwiaty z dość cienkiego papieru (tutaj 80 g/m2).
[First, prepare some flowers. Cut them of medium thin paper (here 80 g/m2)]




2. Pomaluj je akwarelami na kolor, jaki ci odpowiada. [Paint them colour that you wish with watercolours.]




3. Pozwól im wyschnąć, szybciej wyschną na kaloryferze. [Leave them to dry. You may save some time when you put the painted flowers close to a central heating radiator.]


4. Każdy płatek złap na jego środku wsuwką do włosów i przekręć by zmienił kształt.
    [Grasp each petal with the hairpin and twist around to shape as required.]


5. Powinnaś otrzymać coś takiego. [When you have your work reach this stage...].


6. Załóż kwiatki na ćwiek i zakręć je trochę wsuwką, by uzyskać pożądany efekt.
[...put the petals onto the bread, curling them slightly to get the desired result.]

7. Uformuj płatki ręcznie, by odstawały od siebie.
[Set the petals slightly apart one from another]


8. I voila kwiatek gotowy! [Here you are!]